تبلیغات
جودو - جودو و جذبه آقای نخست وزیر
مهم نیست چه قدر قدرت دارید مهم این است چگونه از قدرتان استفاده کنید (یاسو هیرو یاماشیتا)

جودو و جذبه آقای نخست وزیر

یازدهم شهریور 90 12:31

نویسنده : سینا نهرو

کمربند مشکی و تصاویر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هنگام مبارزه و تمرین در رشته مورد علاقه اش، جودو، محبوبیت او را در بین مردان روس چند برابر کرده است، اما تاثیر مشهورترین جودوکار و بزرگترین شخصیت سیاسی کشور، بر زنان روس چگونه است؟

گزارشگر بی بی سی، به مرکز ورزشی شابولوکا در موسکو، و بین هم قطاران آقای پوتین، رفته است. آنها نیز مانند رئیس جمهور کشور خود، همگی کمربند مشکی جودو را کسب کرده، با اینکه هنوز مشغول تحصیل در دانشگاه هستند و هنوز پایشان به مسائل کلان کشور باز نشده است.

پروسکورا، یکی از زنان عضو این باشگاه و تیم ملی جودو روسیه است، که گزارشگر بی بی سی، با او و دیگر زنان جودوکار این باشگاه، گپی ساده در مورد آقای پوتین، نه در حیطه سیاست که در حیطه جودو، داشته است. ماریا معتقد است، علاقه شدید رئیس جمهور پیشین روسیه، بروس یلستین، به تنیس، باعث ارتقای سطح این رشته در کشور شد و آقای پوتین، همین تاثیر را بر روی رشته جودو، داشته است.

 

بر اساس تاریخچه اتحادیه ملی جودو روسیه، این رشته ورزشی در سال 1914، زمانیکه شخصی به نام واسیلی اوشچپکو، از ژاپن به روسیه باز می گردد و مدرسه ای در ولادیوستوک برای آموزش و تمرین جودو تاسیس می کند، به کشور روسیه راه می یابد.

بعد از انقلاب سال 1917، شاگردان این مدرسه، به عنوان پلیس مخفی شوروی انتخاب شدند و بعدها جودو به نام یک رشته ورزشی بیگانه معرفی و ممنوع شد و به همین علت نیز، اوشچپکو در سال 1937، اعدام گردید! با این حال، جودو باردیگر در دهه 1960، محبوبیت خود را در روسیه بازیافت و اکنون بیش از 200،000 علاقه مند به این رشته در روسیه مشغول تمرین و فعالیت هستند.

اوسکانا، یکی دیگر ار اعضای این باشگاه، که کمربند زرد گرفته ، در مورد تاثیرات جودو در زندگی انسان بر این باور است:" جودو به شما مزه پیروزی را می چشاند و به زندگی انسان نظم خاصی می بخشد و اجازه تخطی از ان دیسیپلین از شما صلب می شود. همچنین به شما اجازه نمی دهد که ضعیف باشید و نه تنها به شما یاد می دهد که قوی و نیرومند باشید، بلکه به شما، چگونه تمرکز داشتن را می آموزد."

بسیاری در این هم عقیده اند که ولادیمیر پوتین، علاوه بر اینکه از تیپ و ظاهری خوب برخوردار است، رفتار و اندیشه ای جذاب نیز دارد که بسیاری از مردان روسیه آن را به عنوان الگوی خود قرار می دهند و کمربند مشکی او در جودو نیز، جاذبه نیرومندی در مردان و زنان، نسبت به این رشته ورزشی ایجاد کرده است. برخی از زنان جودوکار این باشگاه، که همگی از دانشجویان خوب دانشگاههای مختلف روسیه نیز هستند، معتقدند مردان و پسران روس، در چند سال اخیر، بیش از پیش سعی داشته اند از سوءمصرف الکل، سیگار و مواد مخدر و همچنین برخی عقاید مردسالارانه، دوری کنند.

ماریا از برخورد مردها با او و دیگر زنان جودو کار چنین می گوید:" ما از استقلال و همچنین نیروی زیادی برخورداریم و برخی از مردهایی که مبارزات و قدرت ما را می بینند، سعی می کنند با ما رابطهء زیادی نداشته باشند. با تمام پیشرفت ها و تلاشها، بسیاری از مردان، هنوز بر این باورند که زن باید در چارچوب خانه بماند و کاری که آنها می خواهند را انجام دهد و زن باید همیشه جنس دوم و ضعیف جامعه باشد."

از ماریا پرسیده می شود که آیا حاضر هست با آقای پوتین مبارزه ای داشته باشد، وی در جواب می گوید:" فکر میکنم ایشان از من خیلی قوی تر و حرفه ای تر باشند و ترجیح می دهم با ایشان مواجه نشوم."

 
دیدگاه ها : نظر
برچسب ها: پوتین ، :
جذبه ، :
زنان ، :
جودو ، :
عشق ، :
جودوکار جذاب ، :

آخرین ویرایش: - -