تبلیغات
جودو - باز هم ژاپن قهرمان شد!
مهم نیست چه قدر قدرت دارید مهم این است چگونه از قدرتان استفاده کنید (یاسو هیرو یاماشیتا)

باز هم ژاپن قهرمان شد!

دوازدهم شهریور 90 11:25

نویسنده : سینا نهرو

جشن قهرمانی ژاپن در پاریس

رقابت‌های جودوی قهرمانی جهان با کسب چهارمین مدال طلا توسط قهرمان سیه چرده فرانسوی و ایستادن ژاپنی‌ها روی سکوی قهرمانی به اتمام رسید.

 

 

 

پرونده مسابقات جودوی قهرمانی جهان در بخش انفرادی روز شنبه با شناخت نفرات برتر اوزان سنگین مردان و بانوان در پاریس بسته شد.

براساس این گزارش و در وزن 100- کیلوگرم هر چهار جودوکاری که سال گذشته در توکیو روی سکوی قهرمانی ایستاده بودند از دور مسابقات حذف شدند. "آنای تاکاماسا" از ژاپن دارنده مدال طلا، "گرول هنک" از هلند دارنده مدال نقره، "تری فابری" از فرانسه و "دسپاگین" از کوبا دارندگان مدال برنز در این دوره از رقابت‌ها راهی به سکوی قهرمانی قهرمانی پیدا نکردند و شاهد درخشش دیگر جودوکاران بودند.

در وزن 100- کیلوگرم مسابقات جودوی قهرمانی جهان "تایگر خابلوف" از روسیه قهرمان شد، "ماگسیم راکوف" قزاقستانی که سال گذشته هفتم شده بود در جای دوم ایستاد و به مدال نقره بسنده کرد و "اریکلی تسکریدزه" از گرجستان که باعث حذف محجوب شده بود به همراه "لوکاس کارپلیک" از جمهوری چک به مدال برنز مشترک دست پیدا کردند.

قهرمانی اعجوبه فرانسوی
"تدی رنر" در وزن 100+ کیلوگرم برای چهارمین دوره متوالی به دیدار پایانی راه پیدا کرد و برای دومین سال پیاپی "آندریاس توزلر" آلمانی را شکست داد و پنجمین طلای جهانی خود را کسب کرد. در این وزن "کیم سونگ مین" از کره جنوبی به همراه "الکساندرمخائلین" از روسیه به مدال برنز دست پیدا کردند.

این فرانسوی 22 ساله مدال برنز المپیک 2008 پکن، مدال طلای مسابقات جودوی قهرمانی جهان در سال‌های2007، 2009 و 2010، مدال نقره مسابقات جهانی 2010 توکیو در وزن آزاد، دو مدال طلای مسابقات جودوی قهرمانی اروپا و دو مدال طلای مسابقات جودوی قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه افتخارت خود دارد. وی در همین مسابقات فرانسه همه رقبای خود را ضربه فنی کرد و در مجموع چیزی بیش از 12 دقیقه مقابل پنج حریف خود تا کسب مدال طلا مبارزه کرد.

در بخش بانوان هم "ون تانوگ" از چین در وزن 78+ کیلوگرم قهرمان شد، "گیان" دیگر جودوکار چینی به مدال نقره دست پیدا کرد و مدال‌های برنز هم به "سوگیموتو" از ژاپن و "ایواشنکو" از روسیه رسید.

مسابقات جودوی قهرمانی جهان در نهایت با قهرمانی تیم ژاپن به اتمام رسید. این تیم در مجموع دو بخش مردان و زنان با پنج مدال طلا، شش نقره و چهار برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد، فرانسه با چهار مدال طلا و یک برنز دوم شد و چین با یک مدال طلا و یک نقره در رده سوم ایستاد.

در بخش مردان هم ژاپنی‌ها با کسب دو مدال طلا، دو نقره و یک برنز قهرمان شدند. تیم کره جنوبی با دستیابی به یک مدال طلا، دو برنز و یک عنوان پنجمی و چهار عنوان هفتمی نایب قهرمان شد و روسیه با رسیدن به یک مدال طلا و دو برنز سوم شد. تیم‌های فرانسه، ازبکستان، یونان، برزیل، قزاقستان، آلمان و مونته نگرو در این رده بندی عناوین چهارم تا دهم را کسب کردند. تیم ملی جودوی کشورمان نیز با یک عنوان پنجمی در مکان نوزدهم ایستاد.
دیدگاه ها : نظر
برچسب ها: پاریس ، :
جودو ، :
قهرمانی ژاپن ، :
تدی رنی ، :
فرانسه ، :
مسابقات جودو ، :
اعجوبه ، :
قهرمان ، :

آخرین ویرایش: - -